Hogyan, miként vannak telepítve a Mottura zárak az ajtóba, rácsokba?

Ez attól függ, hogy ki készítette az ajtót vagy a rácsot. Sajnos vannak kóklerek, akik olyan gányolással szerelik be ezeket a minőségi zárakat, hogy nem győzünk utánuk dolgozni. Ám nem ez a jellemző. Azok az ajtó- vagy rácsgyártó vállalkozások, akik évek óta olyan biztonsági megoldásokat kínálnak, amelyekben ez a típusú Mottura zár található, minőségi munkát végeznek. A rácsnál, illetve az ajtóknál is általában az előlapon keresztül vannak rögzítve a zárak a kerethez. A hárompontos mozgást végző rudazatokat lefelé- és felfelé kötik össze egyedi megoldásokkal. Szoktunk olyan megoldásokat is látni, hogy a zárszerkezet füleihez szöget vagy csavart hegesztettek, amely kíséri a fel- és lefelé történő mozgást.

Tovább olvasom >>

Szükséges-e a Mottura zárak karbantartása, időszakos ellenőrzése, netán a csere?

Ez mindig attól függ, mennyi idős az ajtózár, illetve hogy hogyan működik. Ha a használó nem érez akadást, szorulást, semmilyen különbség nincs a mindennapi normális használatban, akkor nem kell pánikolni. Minden problémás működésnek van előjele, magától nem romlik el csak úgy semmi. A legtöbb ilyen jelenség úgy megy végbe, hogy először nehezen, nehézkesen tudjuk zárni. Erre még általában nem figyelünk fel, utána már az ajtót is meg kell húzni vagy tolni bezáráskor, és ha ezt nem nézetjük meg zárszervizzel, akkor a helyzet rosszabbodik. Akár odáig is elfajulhat a dolog, hogy nem nyílik az ajtó, vagy a legrosszabb, amikor beletörik a kulcs. Ezt ha lehet, próbáljuk megelőzni egy szakember megkeresésével, az ajtózár átnézetésével, karbantartásával, szükség esetén annak cseréjével!

Tovább olvasom >>

Mottura biztonsági ajtó zárcsere, Budapest XIV. kerület

Mivel zuglói zárszervíz vállalkozás vagyunk, így gyorsan, szakszerűen, könnyedén és jó áron tudjuk szolgáltatásunkat kínálni azoknak az ügyfeleknek, akik Budapest XIV. kerületében laknak és bármilyen típusú, olasz Mottura zárszerkezettel van védve a bejárati ajtójuk. Akármelyik típusú alsó- vagy felső, tollas kulcsos vagy cilinderes Mottura zárról van szó, gyors alternatívával tudunk előállni akár zárcsere, akár nyitás, szorulás, akadás vagy karbantartás tekintetében. A legtöbb esetben a nagy- vagy kistestű, tollas kulcsos Mottura zárakat szoktuk cserélni, javítani, szervizelni, ezek főként vasrácsok vagy pedig biztonsági ajtók fő- vagy másodzárjaként vannak telepítve. Mindennapos megrendelés nálunk, amikor a bejárati ajtó főzárjával van probléma, vagy kérés merül fel egy duplatollas-kulcsos, hárompontos zár kicserélésére, megjavítására, helyszíni szakértésére.

Tovább olvasom >>

Miért jobb a Mottura zár a többi olasz terméknél, mi a tapasztalat?

Lassan 20 éve dolgozunk az ajtózár szerelői szakmában, így elég sok zár megfordult a kezünk között, nagyon sok ajtót javítottunk, zárat cseréltünk benne, de az olasz zárak használatakor még mindig a Mottura van az első három hely valamelyikén. Valamiért ez a gyártó nagyobb hangsúlyt fektet a minőségi anyagok használatára, illetve a zár összerakására, így kevesebb a meghibásodás, mint bármelyik más, hasonló paraméterű olasz zár esetén.

Tovább olvasom >>

Miért nehéz kinyitni egy Mottura zárat, ha beleszorult a kulcs?

Egy szakember számára ez nem egy nagy kihívás, hiszen tudja a lépéseket, a szakmai fogásokat, hogy miként, hogyan kell ezt a nyitást elvégezni, de egy laikus, hétköznapi felhasználó maximum a kulcsot fogja betörni a lamellák közé a zárdobozba. Ezzel pedig még nagyobb galibát okoz nekünk a zárnyitás folyamatához. Laikus szemmel nem értik az emberek, hogy miért is szorult bele a kulcs a zárba és azt gondolják, ha feszegetik, emlegetik, rángatják, akkor előbb-utóbb ki fog nyílni. Rossz hír, hogy nem véletlenül szorult be a lamellák közé vagy függőlegesen, vagy átfordulva a tollas kulcs. Ez adódhat kopásból, elhasználódásból vagy egyszerűen csak rossz kulcsmásolás miatt.

Tovább olvasom >>

Mottura olasz zárak jelenléte és felhasználása biztonsági ajtóknál

Ezek a zárszerkezetek főként bejárati ajtóknál, illetve rácsos ajtóknál vannak beszerelve, főként tollas kulcsos változatban, ami azt jelenti, hogy 2 vagy 4 fordulatos lamellakiosztással történik a záródás. A kisebb testű változat másodzárként funkcionál az ajtók esetében, de igen közkedvelt és népszerű a rácsok felhasználásánál is a hárompontos, kistestű Mottura zár. A cilinderes záródás kevésbé jellemző valamiért a magyar piacra, annyira ez nem tett mély nyomot. Inkább a tollas kulcsos és cilinderes változattal találkozunk, de azokkal is inkább bejárati ajtók esetében, ahol a biztosítói követelmény két zárat igényel, vagy ha a tulajdonos kétzárásos módszert szeretne használni.

Tovább olvasom >>

Mottura zárak rövid ismertetése a könnyebb beazonosítás érdekében

Az összes olasz Mottura zárnál különböző méretű, nyitási irányú mozgáslehetőségek vannak, ezért aki egy kicsit mélyebben bele akarja magát ásni ezeknek a záraknak az ismeretébe, érdemes egy PDF katalógust letölteni az olasz gyártó honlapjáról. Nálunk ilyen nem elérhető, mivel ez szakmai dokumentáció, és nem gondolnánk, hogy valakit is érdekelne.

Tovább olvasom >>

Mottura biztonsági zárral ellátott bejárati ajtók karbantartása szükséges-e?

A válasz igen egyszerű. Természetesen ahhoz, hogy folyamatos üzembiztos működést érjünk el, időszakonként, úgy 2-3 évenként karbantartást, ajtó-átnézést, olajozást, ajtó igazítást/beállítást kell eszközölni ezeknél az ajtóknál. A tapasztalatunk az, hogy az ajtózár ugyanolyan „hálás”, mint egy növény, ha locsolják, gondozzák, ápolják, persze nem a szó szoros értelmében. A zárak meghálálják az odafigyelést, mégpedig úgy, hogy rendesen fognak működni és nem kell játszadozni a kulccsal az ajtó előtt minden nyitás és zárás alkalmával.

Tovább olvasom >>

Hogyan történik egy Mottura zár cseréje, ha nincs meg a kulcs?

Ez mindig attól függ, hogy az ajtó nyitva van-e vagy a zárcsere elött ki is kell nyitni. Az esetek túlnyomó többségében megvan a kulcs, így a mi munkánk is könnyebb. Viszont amikor be van zárva az ajtó és eltűnt a kulcs, nem találják, végrehajtás alatt volt a lakás és elkallódott valahol, úgy először a zárszerkezetet (ajtót) ki kell nyitni. A tollas kulcsos Mottura zárak esetében cégünknél úgynevezett lamella-megfúrást alkalmazunk. Sajnos ilyenkor a zárszerkezet tönkremegy, mivel belefúrunk abba a részbe, ahol a kulcs forgatásával a lamellák emelkednek, de valahogy ki kell nyitni az ajtót. A jó hír viszont az, hogy nem sérül az ajtó. Minimálisan kis lyukat fúrunk, amit eltakar a zár kulcsdíszítő címere. Ahhoz, hogy egy biztonsági ajtót kinyissuk, ami Mottura zárral van ellátva, a megrendelőnek bizonyítania kell a jogosultságát a lakásba történő bejutáshoz. Ez lehet adásvételi szerződés, lakcímkártya, vagy bármi, ami úgynevezett felhatalmazást ad neki, hogy azt az ajtót kinyissa. Ennek hiányában nem vállaljuk a munkát.

Tovább olvasom >>