A Mottura biztonsági záraknak közel 20 éves múltja van a magyar piacon. Minőségét tekintve a legjobbak közé tartozik. Széleskörű felhasználásának köszönhetően rácsokba, ajtókba, másodzárként egyaránt alkalmas. A Mottura zár a bejárati ajtók legkeresettebb terméke, mint főzár, ami hárompontos, vagy pedig másodzár, ami lehet egy- vagy többirányú.
Fordulhatnak hozzánk, ha akadozik vagy szorul a zár, ha új kulcsokat szeretnének, vagy ha egy modernebb, már fejlettebb zárban gondolkoznak, ezzel megelőzve a betörést. Nálunk mindig fontos szempont az ügyfél biztonsága és igényeinek kiszolgálása, ezért csakis minőségi zárakat használunk, kínai termékeket nem alkalmazunk.
Különböző alternatívákat kínálunk ügyfeleink számára. Szervizautónk és szerelő kollégánk mindenre fel vannak készülve, a kulcsok az ügyfél előtt kerülnek felbontásra, a további kulcsok másolásához ajánlunk szaküzletet. Hangsúlyozzuk, hogy érdemes a gyári kulcsokat erőltetni, ha kulcsmásolásról van szó.
Tollas kulcsos Mottura zár átalakítása zárbetétes verzióra
Sokszor felmerül a kérdés, hogy lehet-e megoldás a nagyon nehezen, kényelmetlenül használható tollas kulcsos zár, ezt lehet-e lecserélni. A válasz igen. Ilyenkor külön ajánlatot adunk, mert teljes átalakítást, igazítást kell végezni az ajtón, hogy egy rövidebb, cilinderes vezérlésűvé alakítsuk. Itt azért számolni kell azzal, hogy egy tollas kulcsos Mottura zár cseréje is a 100.000 Ft-ot súrolja, az átalakítás pedig 140-150.000 Ft, mert mindent ki kell cserélni, az előző zárból semmi sem használható fel, még akkor sem, ha új.
Több ilyen átalakításra is sor került az elmúlt években, így ebben is nagy a rutinunk és tapasztalatunk. Ha valaki emellett dönt, akkor egy kulcsvesztés esetén nem kell az ajtót szétbontani, mint a tollas kulcsoknál, hanem elég a zárbetétet kivenni és a helyére egy új biztonsági zárcilindert beszerelni. Ez jóval kisebb költség és időben is rövidebb, mint a tollas kulcsos zárszerkezet csere.
Miért fontos a Mottura zárakat néha karbantartani?
A zár karbantartásával akár éveket lehet nyerni a működéssel, hiszen olyan problémákat előzünk meg, ami tönkreteheti a zárat, ami egy egyszerű, alapvető dologból alakul ki. Ilyen pl. hogy elmozdul az ajtó, ezáltal nehezebben záródik a helyére, így a működés sokkal nehézkesebb. Erőltetjük, feszegetjük, aztán azt vesszük észre, hogy egyszercsak az ajtó nem nyílik. Érdemes a szakemberre hallgatni ennek kapcsán, mert egy akár 100 ezer forintos költséget is meg lehet spórolni ezzel. A figyelmen kívül hagyott szituáció akár egy-két éves zár esetében is előfordulhat, így erre mindig komolyabb összeget kell szánni.
Ha azt érezni, hogy akad, szorul vagy rendellenesen működik a zár, akkor rá kell szánni a szerelő munkadíját, ami kb. 20 ezer Ft, így a következő 2-3 évben ezzel nem lesz további gond. A rendszeres karbantartással 15-20 évig kitolható a zár élete, és nem fog senkit kizárni a lakásból. A mai világban nem figyel oda senki a tollas kulccsal való törődésre, pedig ha az is finoman lenne használva, pl. ne ejtsük le, akkor a zár élettartama nagyban kitolódna és karbantartásra sem lenne szükség. Ezt persze senki nem tartja be, aztán csodálkoznak, hogy a zár csak „ennyit bírt”.